احمد مسجدجامعی در نشست کارگروه مطالعات فرهنگی و اجتماعی سومین کنفرانس بناهای بلند: ما در این سال‌ها با شهر بد رفتار کردیم

18 دی 1395 Written by 
Published in اخبار

نشست کارگروه مطالعات اجتماعی و فرهنگی سومین کنفرانس بناهای بلند با حضور احمد مسجدجامعی دبیر این کارگروه، 16 دی 95 برگزار شد. همچنین دکتر مهرشاد کاظمی رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تهران، دکتر مهدی کوثری عضو هیئت علمی دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران، دکتر سوسن باستانی عضو هیئت علمی دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه الزهرا و دکتر سمانه عابدی عضو هیئت علمی دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه طباطبائی به عنوان اعضای کارگروه مطالعات فرهنگی و اجتماعی سومین کنفرانس بناهای بلند، در این نشست حضور داشتند. یکی از محور‌های مهم مطرح‌شده در این جلسه شهر سبز و شهر پایدار بود که در همین راستا حاضران به ارائه و بررسی راهکارهای اجتماعی رسیدن به شهر سبز به بحث و گفت‌و‌گو پرداختند.

8

احمد مسجدجامعی در این نشست با اشاره به آسیب‌هایی که در سال‌های اخیر به شهر وارد آمده، بیان کرد: ما در این سال‌ها با شهر بد رفتار کردیم. باید در این کنفرانس به این پرسش پاسخ بگوییم که چه کنیم رابطه مردم با شهر دوستانه باشد. چه کنیم بناهای بلند بومی باشد. در این خصوص باید الگوهای شهری پیشرفته را مطالعه کنیم و آن را برای پیاده‌سازی در ایران مورد ارزیابی قرار دهیم. مشکل ما این است که پرسش مطرح نمی‌شود.

وی گفت: بحث بلندمرتبه‌ها واقعیتی است که باید آن را بپذیریم. باید به دنبال این موضوع باشیم که چگونه این پدیده را با روح ایرانی، جامعه ایرانی، خانواده ایرانی و ... پیوند دهیم. باید بررسی کنیم که بناهای بلند چطور می‌تواند با طبیعت ایرانی همراه باشد. باید نگاهی بومی به موضوع بیاندازیم و به راهکاری برای پیوند پدیده بناهای بلند با فضای بومی ایرانی برسیم.

Read 718 times
Rate this item
(0 votes)
Login to post comments

تماس سریعدبیرخانه

آدرس:
تهران، خیابان ولیعصر، خیابان توانیر، خیابان نظامی گنجوی، خیابان پیوند، کوچه حماسی، پلاک 26
تلفن :
88203845 21 (98)+
88871227 21 (98)+
نمابر :
88198520 21 (98)+
ایمیل :
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
سایت شرکت :

markerما را در Google Maps ببینید

درباره بناهای بلند

از آنجايي که اصول ساخت و ساز پايدار، شامل گسترهای وسيـع از روشهای ابتدايـی تا پيچيده‌ترين فن‌آوری‌های روز ميباشد، مقوله تناسب روشهای اجرا با استانداردهای کيفی همواره به عنوان شاخص‌های کليدی در اين حوزه مورد توجه عموم بهره‌برداران بوده است. با توجه به سير صعودی بلندمرتبه‌سازی که گاه به اقتضای شرايط اقتصادی بر مبنای مقرون به صرفه‌بودن و نه‌چندان بر اصول استانداردسازی تعريف شده است، همچنين نیازها و خلاء موجود در معرفي نشان‌های تجاری نمونه صنعت ساختمان، مؤسسه رسايش برگزارکننده همايش‌ها و کنفرانس‌هاي مختلف درنظر دارد  «سومین کنفرانس بناهای بلند درایران و خاورميانه»  را برگزار کند.