همزمان با برگزاری سومین کنفرانس بناهای بلند؛ توسعه لیزینگ در ساختمان‌های بلند بررسی می‌شود

13 دی 1395 Written by 
Published in اخبار

 

همزمان با برگزاری سومین کنفرانس بناهای بلند از 28 تا 30 دی ماه سال جاری، توسعه لیزینگ در ساختمان‌های بلند توسط اعضای کارگروه اقتصاد و مالی بررسی می‌شود.

به گزارش ستاد خبری، اعضای کارگروه تخصصی اقتصاد و مالی سومین کنفرانس بناهای بلند به دبیری دکتر حسین عبده تبریزی مشاور وزیر راه و شهرسازی در امور مدیریت و تأمین مالی با تاکید بر سرمایه‌گذاری‌های عمده در ساختمان‌های بلند، از بررسی تخصصی لیزینگ و ضرورت توسعه آن در ساختمان‌های بلند خبر دادند.

بر اساس آنچه در چکیده مهمترین مباحث ارایه شده توسط این کارگروه به دبیرخانه سومین کنفرانس بناهای بلند ارسال شده است، تامین مالی ساخت بناهای بلند باید توسط اشخاصی غیر از انبوه ساز یا توسعه‌گر صورت بگیرد. علاوه بر این بهره‌برداری از بناهای بلند باید توسط اشخاصی غیر از انبوه ساز انجام شود. در همین راستا می‌توان از توان تامین مالی و توان بهره‌برداری لیزینگ‌های عملیاتی سود برد.

اهمیت بررسی توسعه لیزینگ در ساختمان‌های بلند به این دلیل است تا مشخص شود نهادهای مالی می‌توانند هزینه‌‎های تامین مالی را کاهش دهند یا خیر؟ علاوه بر این تا چه اندازه می‌توانند وجوه را فراهم کنند.

دکتر بهروز ملکی معاون دفتر اقتصاد و مسکن وزارت راه و شهرسازی ،‌ دکتر سعید اسلامی بیدگلی عضو هیات مدیره شرکت مادر تخصصی عمران و بهسازی شهری ایران و میثم رادپور دیگر اعضای کارگروه اقتصاد و مالی سومین کنفرانس بناهای بلند هستند.

Read 914 times
Rate this item
(0 votes)
Login to post comments

تماس سریعدبیرخانه

آدرس:
تهران، خیابان ولیعصر، خیابان توانیر، خیابان نظامی گنجوی، خیابان پیوند، کوچه حماسی، پلاک 26
تلفن :
88203845 21 (98)+
88871227 21 (98)+
نمابر :
88198520 21 (98)+
ایمیل :
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
سایت شرکت :

markerما را در Google Maps ببینید

درباره بناهای بلند

از آنجايي که اصول ساخت و ساز پايدار، شامل گسترهای وسيـع از روشهای ابتدايـی تا پيچيده‌ترين فن‌آوری‌های روز ميباشد، مقوله تناسب روشهای اجرا با استانداردهای کيفی همواره به عنوان شاخص‌های کليدی در اين حوزه مورد توجه عموم بهره‌برداران بوده است. با توجه به سير صعودی بلندمرتبه‌سازی که گاه به اقتضای شرايط اقتصادی بر مبنای مقرون به صرفه‌بودن و نه‌چندان بر اصول استانداردسازی تعريف شده است، همچنين نیازها و خلاء موجود در معرفي نشان‌های تجاری نمونه صنعت ساختمان، مؤسسه رسايش برگزارکننده همايش‌ها و کنفرانس‌هاي مختلف درنظر دارد  «سومین کنفرانس بناهای بلند درایران و خاورميانه»  را برگزار کند.