دبیر کارگروه قوانین و مقررات سومین کنفرانس بناهای بلند تشریح کرد: وظایف ۶ کارگروه تخصصی سومین کنفرانس بناهای بلند

13 دی 1395 Written by 
Published in اخبار

 

دکتر منوچهر شیبانی اصل با اشاره به اینکه ۲۰۵ مقاله به سومین کنفرانس بناهای بلند که از ۲۸ تا ۳۰ دی‌ماه در مرکز همایش‌های بین‌المللی برج میلاد تهران برگزار می‌شود ارسال شده، وظایف ۶ کارگروهِ معماری، شهرسازی و مفاهیم پایداری، تکنولوژی ساختمان، قوانین و مقررات، علوم اقتصادی و علوم اجتماعی این دوره را تشریح کرد.

به گزارش ستاد خبری ، نشست هم‌اندیشی استادان، مدیران و صاحبان حوزه صنایع ساختمان چهارشنبه ۸ دی ماه در ساختمان وزارت راه و شهرسازی با حضور حامد مظاهریان معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی و دبیر علمی سومین کنفرانس بناهای بلند، سیدمحمد بهشتی رئیس سومین کنفرانس، منوچهر شیبانی اصل مدیرکل دفتر توسعه مهندسی و فعالان صنعت ساختمان در ساختمان دادمان وزارت راه و شهرسازی برگزار شد.

در این نشست هم‌اندیشی، دکتر منوچهر شیبانی اصل مدیرکل دفتر توسعه مهندسی وزارت راه و شهرسازی و دبیر کارگروه قوانین و مقررات سومین کنفرانس بناهای بلند با اشاره به اینکه ۶ کارگروه برای سومین کنفرانس بناهای بلند در نظر گرفته شده در تشریح کارگروه‌ها و تعداد مقاله‌های دریافت شده این دوره از کنفرانسگفت: کارگروه‌های معماری، شهرسازی، تکنولوژی ساختمان، قوانین و مقررات، علوم اقتصادی و علوم اجتماعی ۶ کارگروهی است که در سومین کنفرانس بناهای بلند تشکیل شده‌اند و مباحث تحلیلی و مقالات دریافت شده را در این حوزه‌ها خواهیم داشت.

دبیر کارگروه قوانین و مقررات سومین کنفرانس بناهای بلند با اشاره به اینکه ۲۰۵ مقاله به سومین کنفرانس بناهای بلند رسیده است در تفکیک تعداد مقاله‌ها در هر کدام از کارگروه‌ها، گفت: در معماری ۶۰ مقاله، در شهرسازی ۳۵ مقاله، در تکنولوژی ساختمان ۶۰ مقاله، در قوانین و مقررات ۲۰ مقاله، در علوم اقتصادی ۱۰ مقاله و در علوم اجتماعی ۲۰ مقاله دریافت شده است.

شیبانی‌اصل ادامه داد: در کارگروه معماری، مباحث مربوط به معماری متعالی در ساختمان های بلند، معماری پایدار، بحث موضوعات انرژی، فرهنگی ایرانی در ساختمان های بلند مورد بررسی قرار گرفته است. در حوزه شهرسازی نیز با توجه به اجلاس هبیتات، این دوره از کنفرانس مباحث طراحی‌شهری، همسایگی، طرح‌های شهری، جایگاه ساختمان‌های بلند، نقاط قوت و ضعف شهرهای بلند در شهرهای مختلف را مورد بررسی قرار می‌دهد.

به گفته این مقام مسئول وزارت راه و شهرسازی که در این دوره از کنفرانس ریاست کارگروه مدیریت، قوانین و مقررات را برعهده دارد در کارگروه تکنولوژی ساختمان مباحث مربوط بهسازه، مدیریت پروژه‌ها، فناوری‌ها و کاربردهای مصالح ساختمانی، ‌ در کارگروه علوماقتصادی مباحثاقتصاد مالکیت، اقتصاد بهره‌بردای و در کارگروه علوم اجتماعی نیز مباحث روان‌شناسی، اجتماع، تعلق فرهنگی، روابط همسایگی و مسایلی از این دست، بررسی و تحلیل می‌شوند.

سومین کنفرانس بناهای بلند به دبیری علمی حامد مظاهریان معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی و به ریاست سیدمحمد بهشتی و جمعی از اندیشمندان و صاحبنظران عرصه معماری، شهرسازی و ساخت و ساز کشور، ۲۸ تا ۳۰ دی ماه در مرکز همایش‌های بین‌المللی برج میلاد تهران برگزار خواهد شد.

Read 1006 times
Rate this item
(0 votes)
Login to post comments

تماس سریعدبیرخانه

آدرس:
تهران، خیابان ولیعصر، خیابان توانیر، خیابان نظامی گنجوی، خیابان پیوند، کوچه حماسی، پلاک 26
تلفن :
88203845 21 (98)+
88871227 21 (98)+
نمابر :
88198520 21 (98)+
ایمیل :
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
سایت شرکت :

markerما را در Google Maps ببینید

درباره بناهای بلند

از آنجايي که اصول ساخت و ساز پايدار، شامل گسترهای وسيـع از روشهای ابتدايـی تا پيچيده‌ترين فن‌آوری‌های روز ميباشد، مقوله تناسب روشهای اجرا با استانداردهای کيفی همواره به عنوان شاخص‌های کليدی در اين حوزه مورد توجه عموم بهره‌برداران بوده است. با توجه به سير صعودی بلندمرتبه‌سازی که گاه به اقتضای شرايط اقتصادی بر مبنای مقرون به صرفه‌بودن و نه‌چندان بر اصول استانداردسازی تعريف شده است، همچنين نیازها و خلاء موجود در معرفي نشان‌های تجاری نمونه صنعت ساختمان، مؤسسه رسايش برگزارکننده همايش‌ها و کنفرانس‌هاي مختلف درنظر دارد  «سومین کنفرانس بناهای بلند درایران و خاورميانه»  را برگزار کند.