بررسی استاندارد ایمنی سالن سینما آزادی در کنفرانس بناهای بلند

23 مهر 1394 Written by 
Published in اخبار

موضوع استاندارد ایمنی سالن سینما آزادی در بخش ایمنی و بهداشت کارگروه قوانین و مقررات دومین کنفرانس بناهای بلند (بلندمرتبه‌سازی) مورد بررسی صاحب‌نظران قرار می‌گیرد.

به گزارش ستاد خبری کنفرانس، به تازگی خبرگزاری خبرآنلاین مطلبی منتشر کرده که بر اساس آن شورای اسلامی شهر تهران مشغول بررسی عملکرد مالی شرکت فضاهای فرهنگی شهرداری است. در میان گزارش‌های مربوط به این شرکت، موضوع بسیار مهم ایمن نبودن سینما آزادی خودنمایی می‌کند.

به عبارت دیگر، استانداردهای اطفاء حریق در ساخت پروژه سینما آزادی رعایت نشده است. این موضوع در حالی مطرح می‌شود که می‌دانیم سینما آزادی در سال 1376 به صورت ناگهانی آتش گرفت و ساختمان آن از بین رفت و احتمال دارد این سالن سینما دوباره طعمه حریق شود.ساخت دوباره این سالن سینما بیش از 10 سال به طول انجامید.

در کارگروه قوانین و مقررات دومین کنفرانس بناهای بلند که دبیری آن بر عهده دکتر منوچهر شیبانی اصل (مدیرکل سازمان‌های مهندسی و تشکل‌های حرفه ای وزارت راه و شهرسازی) قرار دارد، مباحث در سه بخش نگه‌داری و بهره‌برداری، حقوق، ایمنی و بهداشت کار ارایه می‌شود.

هدف از برپایی این کنفرانس ایجاد بستری است که طی سه روز صاحب‌نظران، استادان دانشگاه، مدیران ارشد دولتی، فعالان عرصه ساخت ساختمان‌های مرتفع، دانشجویان و علاقمندان گردهم بیایند و به هم‌فکری و اشتراک نظر بپردازند.

دومین کنفرانس بناهای بلند (بلندمرتبه‌سازی) طی روز‌های 30 آذر و 1 و 2 دی 1394 توسط موسسه رسایش در مرکز همایش‌های بین‌المللی برج میلاد تهران برگزار می‌شود.

Read 3057 times Last modified on پنج شنبه, 23 مهر 1394 08:58
Rate this item
(0 votes)
Login to post comments

تماس سریعدبیرخانه

آدرس:
تهران، خیابان ولیعصر، خیابان توانیر، خیابان نظامی گنجوی، خیابان پیوند، کوچه حماسی، پلاک 26
تلفن :
88203845 21 (98)+
88871227 21 (98)+
نمابر :
88198520 21 (98)+
ایمیل :
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
سایت شرکت :

markerما را در Google Maps ببینید

درباره بناهای بلند

از آنجايي که اصول ساخت و ساز پايدار، شامل گسترهای وسيـع از روشهای ابتدايـی تا پيچيده‌ترين فن‌آوری‌های روز ميباشد، مقوله تناسب روشهای اجرا با استانداردهای کيفی همواره به عنوان شاخص‌های کليدی در اين حوزه مورد توجه عموم بهره‌برداران بوده است. با توجه به سير صعودی بلندمرتبه‌سازی که گاه به اقتضای شرايط اقتصادی بر مبنای مقرون به صرفه‌بودن و نه‌چندان بر اصول استانداردسازی تعريف شده است، همچنين نیازها و خلاء موجود در معرفي نشان‌های تجاری نمونه صنعت ساختمان، مؤسسه رسايش برگزارکننده همايش‌ها و کنفرانس‌هاي مختلف درنظر دارد  «سومین کنفرانس بناهای بلند درایران و خاورميانه»  را برگزار کند.